اخبار

تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی 1400

تمدید ارائه اظهارنامه مالیاتی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، خاندوزی با اشاره به در خواست‌های متعدد نمایندگان صنوف و اتحادیه‌ها برای اعطای فرصت بیشتر به مؤدیان برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی، از سازمان امور مالیاتی خواست، مهلت تمدید ارائه اظهارنامه مالیاتی را از ۳۱ خرداد ماه تا ۱۵ تیر ماه مقرر کند.

به گفته وزیر اقتصاد، بعد از پایان ۱۵ تیر ماه، کمیته‌های مذکور، می‌توانند هر پیشنهادی در مورد بازنگری ضرایب مالیاتی هر صنفی، بیاورند، تا هر چه زودتر، بدون فشار به فعالان اقتصادی، موضوعات حل و فصل شوند.

 

او گفت: وزارت اقتصاد برای افزایش مشمولان تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم از ۳۰ برابر مندرج در قانون بودجه به ۱۰۰ برابر اقدام کرده چراکه با وجود کنترل چشمگیر همه گیری کرونا طی امسال، بسیاری فعالان اقتصادی، در سال ۱۴۰۰ کماکان گریبانگیر محدودیت‌های ناشی از این بیماری بودند.

 

بنا بر تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، هرگاه درآمد حاصل از فروش یا ارائه محصولات (کالا یا خدمات) برای صاحبان کسب و کارهای متوسط و ضعیف در یک سال مالیاتی، کمتر از سقف تعیین شده از سوی این سازمان باشد، صاحبان مشاغل مذکور از انجام بخشی از تکالیف مالیاتی معاف خواهند بود. همچنین مالیات این دسته از مودیان به صورت مقطوع محاسبه و مطالبه می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *