سال 1403 و 4 نکته اصلی در نرم افزار حضور و غیاب نوین پرداز

چه طور میتوانیم حقوق پرسنل را براساس حقوق قانون کار سال جدید محاسبه کنیم؟ چه طور امکان دارد برای پرسنلی که به تازگی ازدواج کردند و یا صاحب فرزند شدند، حقوق و مزایای جدید در نظر گرفت و یا پایه سنواتی آ ن ها را تغییر داد؟ همه ی این ها سوالات متداولی هست که در این مقاله توضیح داده می شود.

آموزش ویدئویی تغییرات در نرم افزار حضور و غیاب نوین پرداز

قبل از شروع آموزش به این نکات توجه کنید :

در این مقاله قصد داریم به شرح نکات کلیدی برای کار کردن راحت و آسان با نرم افزار بپردازیم و به صورت مختصر و مفید امکانات کاربردی نرم افزار حضور و غیاب نوین پرداز رابرای شما توضیح بدهیم یا اینکه چه طور می­توانیم حقوق پرسنل را براساس حقوق قانون کار جدید محاسبه کنیم.

مرحله اول تقویم

اولین مورد از تغییرات، به­ روزرسانی تقویم براساس تقویم سال 1403 است. برای این کار کافی است بر روی گزینه­ی به روزرسانی تقویم کلیک کنیم، حال می­توانید تقویم سال جدید را دریافت کنید. در این بخش می­توانید تعطیلات و مناسبت های سال 1403 را مشاهده کنید همچنین با وارد کردن هر تاریخ دلخواه می­توانید تقویم همان بازه زمانی، مناسبت ها و تعطیلات آن را مشاهده کنید.

شیفت کاری

دومین مورد با اهمیت تعریف یا اصلاح شیفت کاری است که یکی از بخش­های بااهمیت در حقوق و دستمزد است. برای تعریف این مورد لازم است در منوی تعاریف بر روی گزینه شیفت کلیک کنید. در این بخش شیفت های کاری سال گذشته قابل مشاهده است. در صورتی که شیفت های کاری پرسنل شما نسبت به سال گذشته تغییری نداشته باشد می­توانید بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید و تاریخ پایان شیفت کاری را براساس نیاز مجموعه خود اصلاح کنید اما در صورتی که شیفت های کاری شما نسبت به سال گذشته تغییر کرده باشد لازم است شیفت جدیدی را تعریف کنید ،برای این کار می­توانید برروی گزینه اضافه کلیک کنید و اطلاعات شیفت کاری جدید را وارد نمایید.

توجه: اگه در سال جدید لازم است یک یا چند شیفت به شیفت های موجود اضافه شود، باید با زدن گزینه ی اضافه شیفت کاری جدید، ساعت شروع و پایان، نوع شیفت و توضیحات مربوط به آن را اضافه کنید.

توجه: امکان ویژه ای که در شیفت کاری وجود دارد و کار با این بخش را راحت تر میکند این است که بر حسب نیاز میتوانید در بازه های زمانی مختلف ساعات کاری یک شیفت را تغییر دهید. برای مثال شیفت کاری 1 از ساعت 9 صبح شروع می شود و تا ساعت 18 ادامه دارد اما در سال 1403 که ابتدای سال با ماه مبارک رمضان همراه است شما نیاز دارید در این یک ماه ساعت کاری شیفت 1 را از 8 الی 17 در نظر بگیرید و بعد از پایان ماه رمضان ساعت کاری را دوباره به 9-18 برگردانید.

برای این کار میتوانید روی شیفت کاری مورد نظر کلیک کنید و ساعت کاری مورد نظر خود را وارد کنید برای مثال 8 الی 17 و تاریخ شروع و پایان این ساعت کاری را وارد کنید برای مثال اول فروردین تا اول اردیبهشت ماه و بعد از آن دکمه ثبت را بزنید.

حال دوباره دکمه اضافه را بزنید و این بار در بازه زمانی دوم اردیبهشت تا انتهای سال 1403 شیفت کاری را از ساعت 9 الی 18 تعریف کنید.

به این صورت میتوانید برای یک شیفت کاری در زمان های مختلف سال ساعات کاری مختلفی را تعریف کنید.

نوع حساب

اکنون وارد بخش تعاریف و نوع حساب ها می شوید ،در این قسمت  می توانید مبالغ به روز شده حق مسکن، حق اولاد ، عیدی و پاداش و موارد مشابه را مشاهده کنید. همچنین میتوانید موارد تاثیرگذار دیگری را به صورت دستی به این بخش اضافه کرده یا از بخش ویرایش ،تغییرات دلخواه خود را انجام دهید.

قرارداد

ممکن است قراردادهای کاری شرکت شما در سال جدید با سال قبل متفاوت باشد مثلا طبق قانون کار ، حقوق  سالیانه کارمندان شما افزایش داشته باشد که لازم است اطلاعات حقوقی آن ها تغییر یابد، برای این کار لازم است از منوی تعاریف وارد گزینه­ی قرارداد شوید، ابتدا لازم است بازه زمانی که شرایط قرارداد در آن بازه باید رعایت شود را وارد کنید برای مثال از تاریخ امروز تا انتهای سال را انتخاب کرده، پس از آن پرسنلی که میخواهید تغییرات در قرارداد برای آن ها اعمال شود را انتخاب کنید ، با زدن گزینه تهیه گزارش، وارد بخش تنظیم قرارداد می شوید، حال دکمه اضافه را فشرده و بعد از آن سربرگ اطلاعات حقوقی را انتخاب کنید ،در این بخش می توانید وضعیت تاهل، تعداد فرزندان، سرپرست خانوار بودن یا نبودن و حق مسکن را در صورت لزوم انتخاب کرده و همچنین میتوانید باتوجه به اضافه شدن یک سال به سنوات کاری، گروه سنواتی را برای سال جدید تغییر دهید.

توجه: در صورتی که از نسخه 5 نرم افزار استفاده می کنید، اطلاعاتی مانند تعداد فرزندان که در این بخش تغییر میکند را به طور خودکار در بخش نوع حساب هم اعمال می گردد و نیازی به محاسبه دستی وجود ندارد در صورتی که از نسخه های 4 و پایین تر استفاده می کنید باید در بخش محاسبات میزان حقوق را به صورت دستی وارد کنید تا در بخش نوع حساب ها اعمال شود.

به طور کلی هر سال جدید تغییراتی در شرایط قرارداد، حقوق پایه، ساعت کاری میتواند وجود داشته باشد که بعضی از آن ها براساس قوانین و بعضی هم براساس صلاح دید مدیر شرکت و سیاست گذاری های مجموعه تعریف می شود. مجموعه نوین پرداز در نظر دارد قابلیت های کاربردی مختلفی را براساس نیاز شما ارائه دهد تا با صرف زمان و هزینه کمتر کسب و کار خود را توسعه دهید.

امیدواریم توضیحات ارائه شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.