فصل اول

منوی تنظیمات

برای ورود به بخش منوی دستگاه حضور و غیاب NP2815 نوین پرداز ، ابتدا دکمه منوی روی دستگاه را فشار دهید .

دستگاه حضور و غیاب NP2815

سپس در صورتی که با پیغام «تاثیر مدیر» مشابه شکل زیر مواجه شدید، دکمه عدد 1 را وارد نموده و دکمه OK را انتخاب نمایید . پس از آن در صفحه رمزعبور عدد 759759  را وارد نموده و دکمه OK انتخاب شود.

دستگاه حضورغیاب  دستگاه حضورو غیاب Np2815    دستگاه حضورو غیاب Np2815

برای رمز عبورعدد 759759 را وارد نمایید


 

فصل دوم

ثبت کاربر

برای ثبت کاربر در دستگاه حضور و غیاب نویـن پــرداز ، پس از ورود به منــو عـدد  1 « کاربر »  را انتخاب نمایید و یا اینکه با کلیدهای جهت نمای بالا و پایین بین آیتم های منو جابجا شوید تا گزینه مورد نظر انتخاب شود. پس ازآن دکمه OK را انتخاب نمایید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

در صفحه ظاهرشده دکمه1جهت ثبت نام کاربر را انتخاب نمایید .

پس از انتخاب گزینه ثبت نام وارد صفحه تعیین کد و نوع پرسنل خواهیدشد.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

 

در این صفحه ش کاربر به معنای شماره کاربری می باشد.( لطفا این کد را به همراه نام پرسنلی که قصـد ثبت نام آن را داریـد یادداشت نمایید.)

دستگاه حضورو غیاب Np2815

اگر کاربری که قصد ثبت نام آن را دارید به عنوان مدیراصلــی سیســـتم می باشد. درقسمت خصوصی دکمه OK را انتخاب کنید و نوع کاربر را به عنوان مدیراصلی  تغییر دهید . در غیر اینصورت اگر شخص مورد نظر جزء پرسنل هستند حالت خصوصی را بدون تغییر بر روی کاربر  تایید نمایید.

در این صفحه اگر کد کاربری که قبلا ثبت شده است را در قسمت ش‌کاربر (شماره کاربر) وارد نمایید و دکمه تایید را انتخاب نمایید مشخصات کاربر جهت ویرایش  باز خواهد شد .

لازم بذکر است که مدیر اصلی امکان دسترسی به کلیه آیتم های منو و اعمال تغییرات مدیریتی دستگاه  را دارد . لذا توصیه می گردد تنها یک یا دو نفر از مدیران ارشد مجموعه در این حالت ثبت نام شوند.

پس از تعریف کد و نوع پرسنل وارد صفحه ثبت مشخصات هویتی آن خواهید شد . برای ثبت تردد پرسنل روشهای مختلفی از جمله اثرانگشت، کارت، رمز عبور و در دستگاه های دارای سنسور پردازش تصویر امکان ثبت چهره پرسنل  وجود دارد .

دستگاه حضورو غیاب Np2815

برای ثبت اثرانگشت در صفحه بازشده ، گزینه اثرانگشت را انتخاب نمایید . لازم به ذکر است که برای هـر پرسنـل می توان تا 10 اثر انگشـت را ثبـت نمود. دراین صفـحه به ازای هر انگشـت بایستـی 3 بار پرسنل همان انگشت را بر روی سنـسوراثـرانگـشت روی دستگاه قرار دهد تا پیغام «ثبت با موفقـیت انجام شد» شنیده شود. پس از آن می توان انگشت های بعدی را به همیـن ترتیـب ثبت نمایید . برای ثبت انگشتـهای دیگـر از گزینه بعدی یا کلید جهت نمای بالا استفاده نمایید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

حالت دوم برای ثبت مشخصات هویتی پرسنل ثبت کارت RFID جهت ورود و خروج می باشد. این روش به دلیل پایین بودن ضریب اطمینان آن خیلی کاربرد ندارد اما گاهی بدلیل مخدوش بودن و یا از بین رفتن اثر انگشت پرسنلی که در مواجه با مواد شوینده و آسیب زننده به پوست دست هستند می تواند به ثبت تردد پرسنل کمک نماید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

در این روش به ازای هر پرسنل یک عدد کارت RFID تهیه می شود . این کارتها حاوی یک کد هستند که پرسنل با قراردادن کارت جلوی دستگاه کد توسط آن پردازش شده وبراساس آن شخص شناسایی تردد ثبت می شود.

برای ثبت کارت تنها کافیست در منوی مشخصات هویتی گزینه کارت را انتخاب نموده و پس از آن در صفحه باز شده کارت مورد نظر را چندثانیه جلوی دستگاه نگه دارید تا دستگاه کد ثبـت شده در کارت را شناسایی و ثبت نماید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815
پس از شناسایی کارت می توانید دکمه تایید را انتخاب نمایید.

روش سوم برای ثبت اطلاعات هویتی ، ثبت رمز ورود برای پرسنل می باشد. که در صورتی که دو روش اول مورد استفاده قرار نگیرد می تواند از این روش کمک بگیرید. لازم به ذکر است که این روش هم بدلیل پایین بودن ضریب امنیتی خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

برای ثبت رمز عبور پس از انتخاب حالت رمزعبور  در صفحه باز شده یک رمز حداکثر 6 رقمی را وارد نمایید و پس از آن در فیلد تایید  همان رمز را مجددا ثبت کنید و در پایان دکمه تایید  را انتخاب نمایید.

ثبت اطلاعات هویتی پرسنل به اتمام رسید. پس از آن می توانید سایر پرسنل را هم به همین ترتیب ثبت نام کنید.

 

 

فصل سوم

دریافت خروجی از دستگاه

برای دریافت ترددهای پرسنل از دستگاه جهت استفاده در نرم افزار حضور و غیاب – حقوق و دستمزد نوین پرداز بایستی ابتدا وارد منو دستگاه شوید . از بین آیتم های منو گزینه دیسکUSB را انتخاب نمایید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

 

یک عدد فلش را به محل تعبیه شده روی دستگاه متصل نمایید.

در صفحه باز شده از بین  موارد لیست گزینه بازخوانی سوابق ALL GLOG  را انتخاب نمایید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

در ادامه دستگاه کلیه اطلاعات تردد پرسنل را بر روی فلش ذخیره می کند و در پایان پیغام ثبت موفق!  نمایش داده می شود. بدیهی است که در حین ثبت اطلاعات روی فلش به هیچ عنوان فلش را از دستگاه جدا نکنید .

دستگاه حضورو غیاب Np2815

 

پس از مشاهده پیام تایید می توانید  فلش را از دستگاه جدا نموده و جهت ورود اطلاعات تردد به پرسنل آن را به رایانه خود متصل نمایید .

دستگاه حضورو غیاب Np2815

 

فصل چهارم

تنظیمات شبکه برای ارتباط آنلاین با نرم افزار

برای اعمال تنظیمات دستگاه جهت ایجاد ارتباط آنلاین با نرم افزار حضورغیاب و حقوق دستمزد نوین پرداز ، بصورت زیر عمل می کنیم. ارتباط آنلاین دستگاه با نرم افزار این امکان را فراهم می کند که تردد پرسنل به محض ثبت در دستگاه به نرم افزار منتقل شود و بتوان در هر لحظه پرسنل حاضر و غایب را مشاهده نمود. ضمنا می تواند در هر لحظه آخرین تردد پرسنل را از داخل نرم افزار گزارش گرفت.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

برای تنظیمات دستگاه ، ابتدا وارد منو دستگاه شوید . پس از آن گزینه 2 ، تنظیمات  را انتخاب نمایید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

پس از آن گزینه 4، تنظیم ارتباطات را انتخاب نمایید .

دستگاه حضورو غیاب Np2815
 در صفحه ظاهر شده وارد منویTCP/IP   شوید . برای این منظور روی آیتم TCP/IPرفته و دکمه OK را از روی دستگاه انتخاب نمایید.

در این صفحه رمز ارتباط دستگاه را جهت ارتباط آنلاین با نرم افزار میتوان تنظیم کرد ، این رمز پیش فرض 1111 می باشد.

پس از آن وارد صفحه تنظیمات مربوط به شبکه خواهید شد . گزینه DHCP را روی حالت خیر باشد.

آدرس IP پیش فرض دستگاه 192.168.1.224  می باشد. 

فرمت Subnet ، بصورت 255.255.255.0  می باشد.

پیش فرض Gateway باید آدرس IP ، مودم، روتر و یا در صورت ارتباط مستقیم با سیستم ، آی پی رایانه شما باشد.( پیش فرض 192.168.1.1 می باشد.)

پورت جهت ارتباط همواره 5005  است.

پس از آن می توان با اتصال یک کابل شبکه از دستگاه به مودم، روتر یا بصورت مستقیم امکان ارتباط آنلاین با دستگاه را ایجاد نمود.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

پیشنهاد می شود جهت سهولت در امر پشتیبانی این تنظیمات بصورت پیش فرض باقی بماند.

 

 

فصل پنجم

راهنمای اتصال دستگاه حضور و غیاب به سیستم جهت ارتباط آنلاین

الف) اتصال دستگاه با مودم اینترنت یا سوییچ شبکه با استفاده از کابل شبکه و پس از آن اتصال به سیستم رایانه یا لپتاپ.

لازم بذکر است که درصورتی که مودم وایرلس باشد می تواند مودم بصورت بی سیم به لپتاپ متصل گردد اما اتصال دستگاه به مودم مشابه قبل از طریق کابل شبکه خواهد بود.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

 

ب) ارتباط مستقیم دستگاه به سیستم رایانه ای یا لپتاپ باکمک کابل شبکه. لازم بذکر است برای این منظور باید تنظیمات ارتباطی دستگاه و رایانه تغییر کند. بدین صورت که در قسمت Default gateway  هر دو باید آی پی دیگری ثبت شود. برای اعمال این تنظیمات می توانید از راهنمایی پشتیبانان فنی ما در شرکت نوین پرداز کمک بگیرید.

دستگاه حضورو غیاب Np2815

نمایش راهنمای ویدیویی دستگاه حضور و غیاب مدل NP2815