چرا باید سیستم جامع حضور غیاب و حقوق و دستمزد را در کسب و کار خود پیاده سازی کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فناوری اطلاعات در تمامی عرصه ها، نیاز به داشتن سیستم های اطلاعاتی بروز در سازمانها، شرکت های کوچک و بزرگ وهمچنین کارخانجات صنعتی به وضوح احساس می شود. در گذشته تمامی محاسبات حقوق و دستمزد کارمندان شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بصورت دستی و سنتی انجام می شده که وقت بسیار زیادی از کارفرمایان و یا حسابداران شرکت ها را اشغال می کرد.امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده، سختی محاسبات پیچیده و زمانبر حقو ق ودستمزد کارمندان را می توان به دستگاه های حضور و غیاب سپرد.استفاده از دستگاه های حضور و غیاب چه برای شرکت های بزرگ و چه کوچک تسهیل کننده مدیریت اثربخش منابع انسانی است.اتوماسیون مالی نوین پرداز با درک همین نیاز های مشتریان توانسته با ارائه طیف وسیعی از دستگاه های حضور غیاب تا حد امکان تمام نیاز های کاربران در تمام اصناف را پوشش دهد. شاید بهتر باشد قبل از خرید یک دستگاه حضور و غیاب با اهمیت استفاده از آن در یک شرکت یا سازمان بیشتر آشنا شوید.امروز در این مقاله سعی داریم بصورت مختصر فواید و مزیت های پیاده سازی سیستم حضور غیاب را برای شما تشریح کنیم. استفاده از این دستگاهها و تکنولوژی ها مزایای فراوانی دارد از جمله:

  • محاسبه و حقوق کارمندان و کاهش خطا در محاسبات حقوق و دستمزد ماهانه
  • محاسبه مالیات و منافع حقوق و دستمزد
  • محاسبه اضافه کار،کسر کار کارمندان
  • گزارش های مربوط به بانک،بیمه،مزایا و کسورات،و گزارشات حقوق و دستمزد و ...
  • به مرور زمان با کنترل دقیق تردد ها توسط دستگاه می توانید شاهد پیاده سازی یک نظم پایدار در شرکت خود باشید.
نرم افزار حقوق و دستمزد خوب چه ویژگی هایی دارد؟
  • یک نرم افزار حقوق و دستمزد خوب باید بتواند به راحتی فرایند پرداخت و محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان را بصورت اتوماتیک انجام دهد و فیش حقوقی کامل و جامعی برای کارکنان صادر نماید.
  • گزارشات و خروجی نرم افزار حقوق و دستمزد باید با استاندارد ها مطابقت داشته باشد.
  • داشتن محیطی کاربر پسند و ساده و در عین حال دقیق در انجام محاسبات تردد و حضور غیاب.
چرا باید فکر خرید دستگاه حضور غیاب باشیم؟
وجود این دستگاه و نرم افزار یک مزیت ویژه در سازمان دارد که دغدغه کارفرما و حسابدار را در جهت ریزه کاری ها و محاسبات پیچیده حقوق و مزایا و کسورات کارکنان به حد صفر میرساند که به دنبال آن کیفیت کار در سازمان و تمرکز به مسائل پیشرفت را به دنبال دارد. شاید اینطور به نظر برسد که خرید دستگاه حضور و غیاب در قدم اول برای مدیران شرکتها هزینه به حساب آید، اما بعد ازگذشت چندین دوره یا ماه کارکرد دستگاه و نرم افزار در سازمان هزینه های کوچک که در جهت تاخیر کارکنان،غیبت ها و ... پرداخت می شده از حقوق کارمند کسر شده و روی هم جمع میشود، و این خود در دو یا سه دوره هزینه اولیه خریداری دستگاه را جبران می کند.